Přeskočit na navigaci
Technoplast Bohemia s.r.o.Technoplast Bohemia s.r.o.

Tepelná izolace

Tepelné ztráty

Stará, špatná a netěsnící okna mají největší podíl na tepelných ztrátách celého domu.
Okna jsou nejslabším místem z celého izolačního pláště domu. Přesto přese všechno musí vyrovnávat velké teplotní rozdíly mezi vnitřní a venkovní teplotou.
S novými okny je možné dosáhnout oproti starým jednoduchým oknům úspor až ve výši 75 %. A to už uleví pořádně nejen vaší peněžence, ale i životnímu prostředí!

Zasklení

Izolační dvojskla

Izolační skla jsou konstruována jako dvojsklo, tzn. ze dvou tabulí skla, jejichž vzdálenost vymezuje dutý distanční hliníkový resp. nerezový rámeček plněný vysoušecím prostředkem. Jednotlivá skla v dvojsklech se volí v tlouštkách vyhovujících funkčním a mechanickým nárokům. Obvodové spojení tabulí skel a distančních rámů je provedeno adhezním, trvale plastickým tmelem nebo obdobnými materiály. Vnější obvod tabulí skel a distančních rámů je vyplněm trvale pružným, vulkanickým tmelem.

Podle vlastností a funkcí lze zasklení rozdělit do několika typů:

Termoizolační dvojskla

Úspora energie je dnes důležitější než kdy jindy. Toho si žádá problematika životního prostředí vedle čistého snižování nákladů na vytápění. Tepelně izolační sklo vyhovuje oběma aspektům. Vysoce účinnou vrstvou nanesenou na sklo v kombinaci se speciální výplní plynem se únik tepla výrazně snižuje.

 

Protisluneční izolační dvojskla

Se vzrůstající plochou skleněné výplně stoupá přehřívání interiéru vlivem slunečního záření. Nahradí-li se vnější čirá tabule sklem s absorpční či reflexní charakteristikou, odbourají se nepříznivé vlivy nadměrného vstupu sluneční energie do místnosti.
 

Bezpečnostní dvojskla

Jsou účinnou ochranu před vloupáním a nebezpečím poranění v oblasti bydlení a práce. V provedení jako vrstvené bezpečnostní sklo zůstává i po pokusu o vloupání sklo v rámu a nevznikne žádný otvor pro vniknutí dovnitř.

 

Protihluková dvojskla

Hluk představuje nepřeslechnutelný problém naší doby. Zejména ve velkoměstech a městských aglomeracích už není na blahodárný klid ani pomyšlení. Psychické a fyzické poruchy mohou být často důsledkem neúnosné hladiny hluku. Použitím protihlukového skla je možné tomuto problému čelit.

Kování

Celoobvodové kování Roto NT

Výrobce kování: ROTO FRANK AG (Leinfelden, Německo)

Dovozce: Antonín Rovenský ROTO Nové Město (Nové Město na Moravě, Česká Republika)

Z hlediska bezpečnosti patří mezi nejdůležitější prvky stavebních výplní kování, které v zavřeném stavu zajišťuje vzájemnou vazbu mezi křídlem a rámem.
K dokonalému zajištění této vazby jsou do kování integrovány speciální díly, jejichž závěrové čepy ve tvaru hříbku zajíždějí do speciálních bezpečnostních rámových uzávěrů a tím znemožní násilné uvolnění křídla z rámu.

Zavírací čep V

Seřizování, zavírání a bezpečnost v jednom dílu. Jednostupňový zavírací systém s vynikajícími hybnými vlastnostmi a maximální bezpečností.

Tipy na údržbu

Pozor při čištění

K běžnému čištění hladkých, neporézních ploch oken vám postačí čistá voda nebo neagresivní čisticí prostředek bez abraziv, mýdlová voda, popř. technický benzín. S touto údržbou zůstanou vaše okna dlouho jako nová. V případě, že dojde k neobvykle silnému specifickému znečištění, postup raději konzultujte se svým dodavatelem, aby nedošlo k těžko napravitelným estetickým nebo funkčním škodám.

Přizpůsobte oknům své větrací návyky

Dokonalá těsnost zamezí nežádoucímu průvanu a úniku tepelné energie. To má ovšem svá úskalí. S teplem zadržujeme v místnostech také vzdušnou vlhkost, která je produkována běžným užíváním – vařením, mytím i pouhým dýcháním. Pokud se dostatečně a správně nevětrá, koncentrovaná vzdušná vlhkost kondenzuje a může způsobit výskyt plísní nebo vlhkých skvrn. Proto větrejte intenzivně, nejlépe průvanem, a to po dobu 10 – 15 minut. V závislosti na četnosti užívání prostor byste tak měli učinit 2x – 5x za den. Topidla během větrání z úsporných důvodů odstavte.

1 x ročně promazat

Dlouhou životnost a bezporuchovou funkčnost vašich oken zajistíte jednoduchými servisními úkony. V zájmu snadného ovládání by měly být mechanické díly kování přibližně jednou za rok promazány olejem nebo vazelínou. Tím bude také zajištěna ochrana proti jejich opotřebení. Můžete si rovněž objednat speciální sadu pro údržbu oken v závislosti na jejich konkrétním typu. Každá z těchto sad obvykle obsahuje přípravek pro mytí rámů, údržbu těsnění a speciální olej na kování.

Barevné provedení