Přeskočit na navigaci
Technoplast Bohemia s.r.o.Technoplast Bohemia s.r.o.

Tipy na údržbu

Pozor při čištění

K běžnému čištění hladkých, neporézních ploch oken vám postačí čistá voda nebo neagresivní čisticí prostředek bez abraziv, mýdlová voda, popř. technický benzín. S touto údržbou zůstanou vaše okna dlouho jako nová. V případě, že dojde k neobvykle silnému specifickému znečištění, postup raději konzultujte se svým dodavatelem, aby nedošlo k těžko napravitelným estetickým nebo funkčním škodám.

Přizpůsobte oknům své větrací návyky

Dokonalá těsnost zamezí nežádoucímu průvanu a úniku tepelné energie. To má ovšem svá úskalí. S teplem zadržujeme v místnostech také vzdušnou vlhkost, která je produkována běžným užíváním – vařením, mytím i pouhým dýcháním. Pokud se dostatečně a správně nevětrá, koncentrovaná vzdušná vlhkost kondenzuje a může způsobit výskyt plísní nebo vlhkých skvrn. Proto větrejte intenzivně, nejlépe průvanem, a to po dobu 10 – 15 minut. V závislosti na četnosti užívání prostor byste tak měli učinit 2x – 5x za den. Topidla během větrání z úsporných důvodů odstavte.

1 x ročně promazat

Dlouhou životnost a bezporuchovou funkčnost vašich oken zajistíte jednoduchými servisními úkony. V zájmu snadného ovládání by měly být mechanické díly kování přibližně jednou za rok promazány olejem nebo vazelínou. Tím bude také zajištěna ochrana proti jejich opotřebení. Můžete si rovněž objednat speciální sadu pro údržbu oken v závislosti na jejich konkrétním typu. Každá z těchto sad obvykle obsahuje přípravek pro mytí rámů, údržbu těsnění a speciální olej na kování.